Kılıçdaroğlu’na seslendi: ‘O kelimeleri aynen iade ediyoruz’

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, bir dizi programlar için geldiği Samsun’da Tekkeköy ilçesinde TUGVA’nın yaptığı ve Türkiye’nin ilk “Gençlik Külliyesi” olma özelliğini taşıyan “Burhanettin Kayhan Külliyesi”nin temel atma törenine katıldı. Temel atma merasiminden önce konuşan Bakan Kılıç, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun söylemlerine sert bir dille reaksiyon gösterdi.

“EDEP ÜZERİNE ÇALIŞMALARIMIZI YAPMAK İÇİN BU YOLA ÇIKTIK”

Temel atma merasimi yapılan külliye ile alakalı açıklamalarda bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, “Bugün burada sahiden mekanların ehemmiyeti büyüktür. Yapılan bir işte ortaya koyulan mekanın ehemmiyetini hepimiz biliyoruz. O mekan kadar yapılan işin maneviyatı ve ruhunun da ne kadar ehemmiyetli olduğunu hepimiz biliyoruz. Bugün burada temelini attığımız Burhanettin Kayhan Kulliyemiz büyük bir mana taşıyor. Bu mekanın yapılıyor ve böyle bir düşüncenin ortaya koyuluyor olmasının zati işin farkındalığının ve yapılmak istenenin ne olduğunu en iyi şekilde ortaya koyuyor. Bu manada TÜGVA’ya Sayın Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimiz, 13 senedir Türkiye’ye yapılan hizmetler ve hedefler doğrultusunda yaptıkları çalışmalar için teşekkür ediyorum. Burada bir külliye temel atma törenindeyiz lakin biz edep üzere çalışmalarımızı yapmak için bu yola çıktık” diye konuştu.

Sözlerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yanıt vererek devam eden Bakan Kılıç, şöyle konuştu:

“Buradan açık ve seçik olarak söylüyorum. Bir ülkenin Cumhurbaşkanı siyasi polemik içerisinde olmaz. Buna tevessül edenlerde cevabını alır. Biz edebimizi ve adamızı bozmadan diyoruz ki; Sayın CHP Genel Başkanı, sizin Sayın Cumhurbaşkanımız ile alakalı benim tekrarlamayacağım ve kullandığınız o kelimeleri size aynen iade ediyoruz. Zati bunu Sayın Başbakanımız dile getirdiler. Lakin bir şey daha söylüyorum. Neden böyle bir reaksiyon ile karşılaştığını anlayamamış. Ben size söyleyeyim genel başkan, sizin gönlüne giremediğiniz millet var ya, Recep Tayyip Erdoğan’ı yüreğinde taşıyor. Size onun için bu tepkiyi gösteriyorlar. Gönle girmiş olduğu için, vatanımıza, milletimize gece demeden, gündüz demeden hizmet ettiği için ve candan olduğu için sözünün eri olduğu için samimiyetle millete hizmet ettiği için bu millet size bu tepkiyi gösteriyor. Lakin işte bunu dahi anlayamıyorsunuz. Onun için bu söylemlerinizin bizim hükmümüzde hiçbir değeri yoktur. Lakin kanunlar nezdinde karşılığı neyse onun da gereğini kanunlarımız yapacaktır.”

Türkiye’nin ilk gençlik külliyesinin temeli protokol azalarının katılımı ile dualar eşliğinde atıldı.

Temel atma törenine ayrıca, Samsun Valisi İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, TUGVA Genel Başkanı İsmail Emanet, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, İnsan ve Medeniyet Hareketi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Mehmet Güney, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, müessese amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Bir önceki yazımız olan Lütfi Elvan’dan HDP’lilere çağrı başlıklı makalemizde çağrı, elvandan ve haber hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply